<body><script type="text/javascript"> function setAttributeOnload(object, attribute, val) { if(window.addEventListener) { window.addEventListener('load', function(){ object[attribute] = val; }, false); } else { window.attachEvent('onload', function(){ object[attribute] = val; }); } } </script> <div id="navbar-iframe-container"></div> <script type="text/javascript" src="https://apis.google.com/js/plusone.js"></script> <script type="text/javascript"> gapi.load("gapi.iframes:gapi.iframes.style.bubble", function() { if (gapi.iframes && gapi.iframes.getContext) { gapi.iframes.getContext().openChild({ url: 'https://www.blogger.com/navbar.g?targetBlogID\x3d9035958\x26blogName\x3dGece\x26publishMode\x3dPUBLISH_MODE_BLOGSPOT\x26navbarType\x3dSILVER\x26layoutType\x3dCLASSIC\x26searchRoot\x3dhttps://sebnem.blogspot.com/search\x26blogLocale\x3dtr_TR\x26v\x3d2\x26homepageUrl\x3dhttp://sebnem.blogspot.com/\x26vt\x3d49898149766296179', where: document.getElementById("navbar-iframe-container"), id: "navbar-iframe" }); } }); </script> Gece Logo Ana Sayfa Profil

Çarşamba, Ekim 12, 2005

Büklüm büklüm

Hani çok seversin birini, hani için büklüm büklüm olur yanında...

Büklüm büklümüm bugün..

Biliyorum okuyacaksın burayı, duymamazlıktan gel bu sefer, ben de seni sevmemezlikten geleyim artık.

10 Yorum:

Anonymous Adsız der ki...

Aşk dudaktan çıkan bir kelime değil gözlerden akan yaştır. Maksat bir sevgili uğruna ölmek değil uğrunda ölünecek bir sevgili bulmaktır.
Icin buklum buklum oluyorsa ya degen birisi icin olsun ya da ugruna olunecek baska birisini bul. Bu kadar guclu bir insanin mantigini bir kenara birakmasi anlasilmaz

10/12/2005 02:07:00 ÖS  
Blogger Gece der ki...

Silmekle silmemek arasında kararsız kaldım. Anonymous tanidik biri mi bilmiyorum, verdiği ders bana uymaz onu biliyorum, belki birilerine uyar diye silmiyorum.

Bana neden uymaz:

-Aşk dudaktan çıkan bir kelime değil, gözlerden akan yaştır: Çok yaş aktı o aşk yüzünden. O aşkın dile dökülmesi de çok zaman aldı. Zaman zaman ben de sorguluyorum, bu aşk mı diye. Bazen olduguna karar veriyorum, bazen olmadığına. Bugün öyle hissettim, öyle yazdım.
- Maksat bir sevgili uğruna ölmek değil uğrunda ölünecek bir sevgili bulmaktır: Sevgili uğruna ölümün kolay geldiği zamanlar da oldu, "bir tek ölürsem diner bu acı" dediğim zamanlar da. Geçtik onları. Uğrunda ölünecek sevgili de aramıyorum artık. Mümkünse sıra bende, benim uğruma ölünsün azıcık.
- Icin buklum buklum oluyorsa ya degen birisi icin olsun ya da ugruna olunecek baska birisini bul: Değer o, değmediğine karar veririm gün gelir, belli olmaz. Ama o zaman da bir tek ben söyleyebilirim bunu, "o benim sevgime değmezmiş" diye bir tek ben diyebilirim. Ben karar veririm.
- Bu kadar guclu bir insanin mantigini bir kenara birakmasi anlasilmaz: Guclu olmak ne zamandır bu kadar büyük bir yük üzerimde. Neden güçlü olmak zorundayım? Ben sadece sevsem...

10/12/2005 02:23:00 ÖS  
Anonymous Adsız der ki...

Icin gene de buklum buklum olmasindan sa cevrene bakmani istiyorum hepsi bu. Zaman senin icin buklum buklum olsa da geciyor, olmasa da geciyor. Ama nasil geciyor iste o senin elinde

10/12/2005 02:34:00 ÖS  
Blogger xtra der ki...

Aşk bana göre herşeye rağmen diyebilmektir...
çünkü karşındaki herif [mazur gör]
büyük ihtimalle seni ağlatan evet bunu yapabilen tek hıyardır
aslında bunu sadece soğanlar yapabilir sanırsın ama işte bir hıyar da pekala yapabiliyordur
sonraları buna epey şaşırırsın
sevgilerle
mutlu olmanı diliyorum canım

10/12/2005 11:33:00 ÖS  
Blogger biblio.. der ki...

Bu gece kendi sitemi düzenlerken burası karşıma çıktı ve bu yazdıkların çok dokundu bana..
'büklüm büklüm' olmak yabancı olmadığından belki de. Bir de yolculuklara dair cümlelerin..


http://spaces.msn.com/members/biblio

10/13/2005 03:46:00 ÖÖ  
Anonymous Adsız der ki...

arkadaşlar, önce hemen belirteyim ben bildiğiniz anoymouslardan değilim yani bu sayfadaki ilk yorumun sahibi anonymous ben değilimdir. iki çift lafım var arzedip hemen gideceğimdir kimse de alınmasın lütfen: aşık olmuş bir insana "bir de şu açıdan bakmaya ne dersin" yaklaşımının hiç sonuç vermediğini hemen hemen hepimiz bildiğimiz halde; aşk acısının, sözden salatadan değil de, sadece aşığın karar vermesiyle geçtiğini bildiğimiz halde, neden hala kitaplardan, şarkı sözlerinden araklanan, bize "bambaşka bir açıyla" aşkı anlatan sözleri ısrarla söylemeye devam ediyoruz, anlamıyorum. ben de yapıyorum bunu bazen, hepimiz yapıyoruz, ve gerçekten çok manasız hatta bayağı oluyor, aşık olunca anlıyorsunuz. bırakın şebnem "kendi yolculuğuna çıksın", "yüreğinin götürdüğü yere gitsin", "bu ikili delilik sona ersin" vs. vs. bik bik bik. ıyyk.

10/13/2005 10:50:00 ÖÖ  
Blogger Gece der ki...

Önce 1. nolu anonymous arkadaşa: Zamanım gayet iyi geçiyor valla. Yaşadığım şeyden geriye ağzımda acı bir tat kalmadı. Yaşadığım "aşk"ın gereği olan tatlı acıyı yaşıyorum şimdi. Çevreye bakma meselesine gelince, aşkın gözü kör olur bilir misin? Bilmezmişsin gibi geldi bana sanki.
Bir şey daha, her şeyi burda bu kadar açık yazınca çevredekiler de biliyor durumumu. Dün bu yüzden garip şeyler yaşadım mesela ;)
xtralarge; Teşekkür ederim mutluluk dileğine. Benim hıyar, sıcak bir dost şimdi. Ağladığım zaman bana destek olan, o yüzden sonrasında pek bir şeye şaşıracağımı sanmıyorum.
biblio: Hoşgeldin, teşekkür ederim.
2. nolu anonymous arkadaş; hay ağzını öpeyim be arkadaşım. İnsan bazen sadece konuşmak istiyor değil mi, kimse akıl vermesin, reçete vermesin, onu kötülemesin... Sadece ben anlatayım kendimi. Uysalca başını sallasın karşımdaki... Ben ne kendimi, ne onu, ne aşkımı savunmak zorunda kalmayayım.

2 cümle yazdım dün... Bir ton açıklama yaptım yine. :)

10/13/2005 11:42:00 ÖÖ  
Blogger houston der ki...

Yandi kulaklarim, yandi... Sirf kulaklarim da degil... Icım, dışım... Yakarak tedavi bu. Ağaca desen işler gibi. Başı acı, işkence, sonu güzel. Canı olsa, kimbilir nasıl ağlar, ama sonra görse kendini ne güzel oldum der mi? Acı mıdır, doğru, ilaç mıdır, evet. Sacmaladim mi, galiba. Hayat garip mi, kesinlikle!..

10/14/2005 09:47:00 ÖÖ  
Blogger TeMHa der ki...

3 damla gözyaşı. büklüm büklüm biriken sevdanın üzerine düşen 3 damla gözyaşı.

10/14/2005 11:55:00 ÖÖ  
Blogger xtra der ki...

ben bildiğiniz anoymouslardan değilim -> var mı öyle ıyk deyip adres vermemek.
benden de sana ıyk bik bik...

10/15/2005 07:48:00 ÖS  

Yorum Gönder

<< Ana SayfaeXTReMe Tracker