<body><script type="text/javascript"> function setAttributeOnload(object, attribute, val) { if(window.addEventListener) { window.addEventListener('load', function(){ object[attribute] = val; }, false); } else { window.attachEvent('onload', function(){ object[attribute] = val; }); } } </script> <div id="navbar-iframe-container"></div> <script type="text/javascript" src="https://apis.google.com/js/plusone.js"></script> <script type="text/javascript"> gapi.load("gapi.iframes:gapi.iframes.style.bubble", function() { if (gapi.iframes && gapi.iframes.getContext) { gapi.iframes.getContext().openChild({ url: 'https://www.blogger.com/navbar.g?targetBlogID\x3d9035958\x26blogName\x3dGece\x26publishMode\x3dPUBLISH_MODE_BLOGSPOT\x26navbarType\x3dSILVER\x26layoutType\x3dCLASSIC\x26searchRoot\x3dhttps://sebnem.blogspot.com/search\x26blogLocale\x3dtr_TR\x26v\x3d2\x26homepageUrl\x3dhttp://sebnem.blogspot.com/\x26vt\x3d49898149766296179', where: document.getElementById("navbar-iframe-container"), id: "navbar-iframe" }); } }); </script> Gece Logo Ana Sayfa Profil

Cuma, Ekim 17, 2008

Madde madde

 • gittikçe daha burjuva oluyorum. Özellikle öğle saatlerinden sonra telefon edip "bana bi kahve sütlü olsun" diyebileceğim bir işte çalışma hayalleri kurdum az önce... Bu satırı yazdıktan sonra kalktım mutfağa gittim, adımlarımı saydım. Odamla kahve makinası arası 19 adım.
 • Starbuckstaki kahve siparişlerim de tuhaflaştı... "Tall, double shut, non fat latte" e bu aralar "60 derece" ifadesini de ekledim. En uzun Latte siparişi veren ben miyim merak ediyorum.
 • Kahve dünyasına bayılıyorum bu aralar. kahvelerin yanında getirdikleri çikolatalar ve oturur oturmaz masaya koydukları çikolataların bu bayılmaya ne kadar etkisi var bilmiyorum.
 • Sevgilime kahve makinası alayım dedim, yeni işe başladı, o yüzden. Şimdilik bir odası yokmuş, dolayısı ile almayacağım.
 • Sevgilimin yeni işi bir felaket, sürekli toplantıda...
 • Radikal son bir haftadır aldatmak ile ilgili yazılar yayınlıyor. Radikalin bu yayın atağı, benim özel yaşamımdaki sorunları ayağa kaldırıyor. Kurup kurup adama saldırıyorum. (Bunla bir önceki maddenin alt alta gelmesi de hala kurduğumu anlatıyor)
 • Ve evet ben her gün önce itiraf.com, sonra Güzin abla okuyorum. Hatta bazen millete linlini bile gönderiyorum.
 • Sürekli böyle maddeler halinde yazmak bana çağrışım oyununu çağrıştırdı. Bir Edirne seferinde sevgilimle yeni sevgiliyken arabada bu oyunu oynamaya başlamıştık, 3 kişi. "Güzel" demişti bir önceki arkadaş "Şebnem" demişti benimki... Şimdi güzelden sonra aklına gelen bilumum tenisçi, bilumum hollywood kadını oluyor... Şebnem de ona anca "Şişko"yu çağrıştırıyor. (Güzel dediği sıradan tam 15 kilo daha azım şu anda, sorun benim kilolarımda değil, pembe gözlüklerde)
 • Ve tabi ki, her zaman ki gibi rejimdeyim ve tabi ki her zaman ki gibi pek iyi gitmiyorum.
 • Kıtıra gittik öğlen. Gündüzleri karnıyarık-pilav-ayran yiyen bankacı teyzeler, akşamları ise kokoreç-bira yiyen üniversiteli rockerlar oluyor. Her seferinde bu duruma aynı şekilde şaşırmayı beceriyorum. (Karnıyarık-pilav-ayran yiyen bankacı teyzelerden de kokoreç-bira gençlerinden de değilim. Ne işim var orda?)
 • Bana evlenmiyormusunuz hala diyen evli her 10 kişiden 9unun Serkanı ve beni yalnız her yakaladıklarında "Şimdiki aklım olsa evlenmezdim" dediğini tesbit ettik. Rejim yapamayan teyzelerin "sen de ye ayol bişey olmaz" demesi gibi mi bu?
 • ilkokul öncesi günlere götürürdü annem bizi sanki... Zeytinyağlı yaprak sarmasını hep orda yerdik, gün dolması derdik. Uzun yıllar adını o sandım.... Ki şimdi sarmaya dolma diyen herkesi bilgiç bilgiç uyarıyorum.
 • 7 senelik iş hayatımda çok elzem durumlar haricinde hiç bir cuma öğleden sonra 3'den sonra çalışmadım. (İş yerinde oldum da hep, iş yapmadım) Ve bugün cuma. Saat 14.47. Hadi iyi haftasonları

2 Yorum:

Anonymous selin der ki...

Gecmisteki bir tabu oyununu sana hatirlatirim. Ne oldu cagrisimi bizeydi de, guzeldi de:)

Durust olsun, senin olsun!

10/18/2008 05:16:00 ÖÖ  
Anonymous Adsız der ki...

bana bugüne kadar hiç güzin abla veya itiraf.com linki yollamadın. alacağın olsun diyesim geldi niyeyse :S

lilith

ps: itiraf.com ne zaman sansür yer acaba?
www.sansuresansur.org

10/28/2008 10:22:00 ÖS  

Yorum Gönder

<< Ana SayfaeXTReMe Tracker