<body><script type="text/javascript"> function setAttributeOnload(object, attribute, val) { if(window.addEventListener) { window.addEventListener('load', function(){ object[attribute] = val; }, false); } else { window.attachEvent('onload', function(){ object[attribute] = val; }); } } </script> <div id="navbar-iframe-container"></div> <script type="text/javascript" src="https://apis.google.com/js/plusone.js"></script> <script type="text/javascript"> gapi.load("gapi.iframes:gapi.iframes.style.bubble", function() { if (gapi.iframes && gapi.iframes.getContext) { gapi.iframes.getContext().openChild({ url: 'https://www.blogger.com/navbar.g?targetBlogID\x3d9035958\x26blogName\x3dGece\x26publishMode\x3dPUBLISH_MODE_BLOGSPOT\x26navbarType\x3dSILVER\x26layoutType\x3dCLASSIC\x26searchRoot\x3dhttps://sebnem.blogspot.com/search\x26blogLocale\x3dtr_TR\x26v\x3d2\x26homepageUrl\x3dhttp://sebnem.blogspot.com/\x26vt\x3d49898149766296179', where: document.getElementById("navbar-iframe-container"), id: "navbar-iframe" }); } }); </script> Gece Logo Ana Sayfa Profil

Salı, Mayıs 01, 2007

Kırılmış cam 2

Dün oğlumun (arabamın) 3. yaşgünüydü. Bu yaşgününün bir önemi daha var, aldığım 3 senelik kredinin de bitmesi, oğlumun üzerindeki banka rehinin kalkması anlamına geliyordu. Bi nevi oğlumun velayetini alıyordum ben dün...

Önce 516 YTL tutarındaki son taksidimi ödedim. "Tüketici kredisi borcunuz kalmamıştır" yazılı ekranın görüntüsünü wallpaper yapıp yapmakta kararsız kaldım. Sevgilime bu ekranı gönderdim. Şirkettekilere pasta aldım kutlamak için. (pastadan yemedim, akşam diyetisyen randevum vardı, toplam 11 kilo oldu)

Pastayı onlar yedikten ben baktıktan sonra diyetisyene gittim. Gaziosmanpaşaya. Arabayı sevgilim kullandı, sonra inince anahtarı bana verdi. "Kilitledin mi" dedi? "Ay ben unutuyorum hep kitlemeyi" dedim. "O da e alayım ben laptopu o zaman, güven olmaz sana" dedi. Güldük.

5 dakika sırayı bekledik, 5 dakika benim tartılmam sürdü. Hadi bi 2 dakika da sevinç nidalarım sürmüş olsun (4 günde 0,5 kilo)

Arabaya indik, sevgilimin yüzü değişti. "Şebnem" dedi, o dakika anladım. Eğildim baktım... Evet yine arabamın camı kırılmış. Yine biri 10 dakika içinde, gündüz vakti, Nenehatun caddesi üzerinde arabamın arka camını kırıp, laptopu alıp kaçmayı becerebilmiş.

Geçen sene bakanlıklarda gündüz vakti aynı şey olduğunda arabamın 2. yaşgünü sayılırdı. 28 Nisandı. (Bkz: http://sebnem.blogspot.com/2006/04/krlm-cam.html )

Bu sefer polis, tutanak, giden laptop vs... Keyif kaçtı... Polisler ayrı bir yazının konusu olsun.

Bu arada geçen çarşamba sevgilinin ameliyatı, cuma günü benim acile düşecek kadar şiddetli ağrılarla mücadele etmem, pazartesi araba olayı.

a. Kurşun döktür.
b. Dikkatli ol.
c. Kasko ve sigortayı asla ihmal etme.
d. hiçbiri
e. hepsi.

3 Yorum:

Anonymous rdvn der ki...

Varolmak ve yaşamak;başlangıcı ve sonsuzluğu düşününce çıldırmadan yaşamak,elimizde olmadan yaşamak,seldeki yaprak gibi yaşamak,yaralarımız iyileşirken yaşamak,yaratılmış zamanın esiri olarak yaşamak,anı yaşamak sadece bir daha yaşamayacakmışcasına.
VE SENİN SÖZÜNLE BİTİRİYORUM GÖZLERİM DOLU SADECE İNSANCA :Yitirdiklerimize bakınca, geri kalanlardan biri olunca anlıyor insan bir gün kendisinin de geride kalanlardan olacağını.

Yazalım bakalım...

5/01/2007 11:43:00 ÖS  
Blogger Gece der ki...

Gelen yorumdan sayfana gittim, bi baktım Gülüşen Abla :)

5/02/2007 06:33:00 ÖS  
Anonymous Adsız der ki...

Daha pratik bir oneride bulunayim. Laptop vb. degerli esyayi arka koltukta, on koltukta, hatta ve hatta bagajda birakmamayi denesen?

5/21/2007 02:04:00 ÖÖ  

Yorum Gönder

<< Ana SayfaeXTReMe Tracker